Noční výkon řidiče profesionála.

11. 12. 2008 | † 11. 12. 2010 | kód autora: x87

 

Nedávno jsem se bavil s pár kolegy o jízdě po České republice. Nebylo by na tom ni divného, ale došla řeč na jízdu v noci a výkon řidiče profesionála.
Abych vám to vysvětlil. Po České republice může řidič profesionál pracovat jen 10 hodin. To znamená že místo 13 hodin výkonu, nebo 15 hodin denního výkonu může pracovat jen 10 hodin. Je to údajně z důvodu bezpečnosti.
Došlo i k debatě kdo nás může takzvaně dusit nebo pokutovat za nedodržení. Takže za nedodržení nás nebude dusit policie ani celníci. Jelikož to ve většině případech ani neví a uhádate je na klasický AETR. Jenže pokutovat nás může odbor dopravy který kontroluje řidiče za podpory policie a celníků. Je to platné jen na území České republiky.
Tuto informaci berte dost z rezervou. Nikde jsem odkaz na příslušný paragraf nenašel. Takže ani nemůžu ručit za pravdivost této informace.
Jestli s tím máte zkušenosti a nebo jste našli patřičný odkaz k tomuto paragrafu (zákonu) tak mi písněte do komentářů. Rád bych pak zveřejnil odkaz a potvrdil nebo vyvrátil tuto debatu.
tacho

Zobrazit další články tohoto autora

Další články z rubriky auto-moto

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.